Strefa inwestora

O nas

Zeneris Projekty - więcej niż fotowoltaika i hydroenergetyka

Jesteśmy zaufanym partnerem w inwestycjach OZE dla przedsiębiorców, rolników i inwestorów. Działamy wspólnie z klientem na każdym etapie – od audytu, analizy kosztów, poprzez projekt, montaż, aż po finansowanie i opiekę serwisową. Projektujemy systemy fotowoltaiczne, systemy hybrydowe, obiekty hydrotechniczne oraz przeciwpowodziowe. Realizujemy także projekty wielobranżowe.

Nasza działalność koncentruje się na kilku kluczowych obszarach.

Pierwszym jest biuro projektowe, które świadczy usługi dla przedsiębiorstw w zakresie budownictwa wodnego, czyli hydrotechniki, oraz odnawialnych źródeł energii (OZE). Warto podkreślić, że w obszarze OZE nie ograniczamy się do projektowania farm fotowoltaicznych. Nasze kompetencje obejmują również skomplikowane układy, gdzie analizujemy konstrukcje dachów, opracowujemy autorskie rozwiązania montażowe, projektujemy układy z magazynami energii, pompami ciepła czy wiatrakami. Oferujemy rozwiązania technologiczne pozwalające na optymalizację efektów finansowych inwestycji. Zajmujemy się także obiektami użyteczności publicznej dla samorządów, projektując m.in. szkoły, przedszkola, biblioteki, parki miejskie, place zabaw czy ścieżki rowerowe. Tam, gdzie jest to możliwe i efektywne kosztowo, proponujemy zastosowanie rozwiązań OZE.

Drugim obszarem naszej działalności jest wykonawstwo. Specjalizujemy się w budowie instalacji fotowoltaicznych dla przedsiębiorstw i inwestorów farm fotowoltaicznych oraz realizacji zabezpieczeń przeciwpowodziowych. Warto dodać, że od ubiegłego roku Zeneris Projekty ma wyłączność na polską współpracę ze znanym czeskim producentem JaP-Jacina, dostarczającym mobilne zabezpieczenia przeciwpowodziowe dla samorządów, a także dla przemysłu i klientów indywidualnych. Oferujemy m.in. unikatową technologię zabezpieczenia parkingów podziemnych.
Reasumując: oferujemy naszym klientom kompleksowe usługi – od dopasowania optymalnych rozwiązań w ramach projektu, aż po jego profesjonalną realizację.

Trzecim są projekty z zakresu OZE, które Zeneris Projekty zamierza realizować wspólnie z partnerami biznesowymi.

Mariusz Kostrzewa
Prezes Zarządu

Nasza historia

2007

Utworzenie spółki Elektrownie Wodne Zeneris sp. z o.o.

2008

Rozpoczęcie projektowania małych elektrowni wodnych

2012

Projekt budowlany elektrowni wodnej na Odrze w Kędzierzynie Koźlu o mocy 1 MW

2013

Rozpoczęcie współpracy z Grupą Energa (realizacja w następnych latach wielu projektów hydrotechnicznych, m.in. na obiektach Elektrowni Szczytowo Pompowej Żydowo, Elektrownia Pierzchały)

2015

Wykonanie pierwszych dokumentacji fotowoltaicznych

2016

Rozpoczęcie projektowania dla samorządów w zakresie budownictwa wodnego oraz infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, z wykorzystaniem rozproszonych źródeł energii z instalacją PV

2018-2019

Realizacja projektów PV m.in. dla Portu Lotniczego Ławica w Poznaniu, Volkswagen Września, IKANO Krajenka

2020

Dynamiczny rozwój działalności w
zakresie projektów fotowoltaicznych


Przekształcenie w spółkę akcyjną

2021

Podjęcie decyzji o podwyższeniu kapitału poprzez emisję akcji serii B i C


Debiut na rynku NewConnect

2023

Rozpoczęcie prac przy projektach związanych z CPK

Spółka w pigułce

Gwarancja bezpieczeństwa inwestycji fotowoltaicznych i hydroenergetycznych

Kompleksowa obsługa inwestycji w odnawialne źródła energii