Zgłoś się! Bezpłatnie przygotujemy audyt
oraz wycenę instalacji.

Jeśli poszukujesz oszczędności, szybkiego zwrotu z inwestycji i chcesz korzystać z czystej energii – rozwiązaniem jest własna instalacja fotowoltaiczna. Zobacz poniżej, dlaczego warto w nią zainwestować!

Wyślij
Sprawdź czy wszystkie dane są prawidłowo wypełnione.
Twoja wiadomość została wysłana.

To warto wiedzieć

Czy fotowoltaika się opłaca i jaki jest okres zwrotu z inwestycji?

Zawsze się opłaca! Od momentu uruchomienia instalacji nastąpi znaczne obniżenie rachunków za prąd. Następnie systematycznie zwracają się środki finansowe poniesione na instalacje poprzez generowane oszczędności. Obecnie zwrot nakładów następuje w przeciągu 4 – 8 lat. Wraz z rozwojem technologii instalacji fotowoltaicznych poprawia się rachunek opłacalności inwestycji. Precyzyjny rachunek opłacalności projektu jest możliwy po przeprowadzeniu audytu energetycznego oraz jest zależny od lokalizacji instalacji. Zawsze wykonujemy taką dokumentację dla naszych klientów.

Jak wygląda proces projektowania i instalacji?

Nasz konsultant gromadzi informacje na temat potrzeb i oczekiwań klienta. Udziela też wsparcia w procesie finansowania inwestycji (dofinansowania rządowe, kredyt, leasing). Specjalista przygotowuje audyt fotowoltaiczny oraz analizę kosztów i oblicza realny czas zwrotu z inwestycji. Dział projektów przygotowuje projekt indywidualnie, uwzględniając potrzeby klienta i największą efektywność systemu. Profesjonalna ekipa przeprowadza montaż, a zespół serwisowy jest zawsze w gotowości.

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Uproszczony rachunek wartości inwestycji oblicza się  w oparciu o koszt 1 kW elektrowni.
Zawiera się on w przedziale pomiędzy 2.800 – 4.500 złotych za kW. Dokładną wycenę klient otrzymuje wraz z koncepcją.

Czy instalacja fotowoltaiczna wymaga z mojej strony bieżącej obsługi eksploatacyjnej?

Nie, stała bieżąca obsługa ogranicza się do monitorowania aplikacji zarządzającej pracą instalacji fotowoltaicznej. Dzięki temu nawet „skomplikowane” instalacje są bezobsługowe dla klienta.

Czy wszędzie można zbudować instalację?

Tak, jeśli istnieje możliwość podłączenia instalacji do sieci lub wykorzystania energii na własne potrzeby. Nasi specjaliści pomagają wybrać najbardziej odpowiednie miejsce pod instalację – dachową lub gruntową.

Czy instalacja jest bezpieczna?

Tak, prawidłowy projekt i dobrze zamontowana instalacja przez doświadczonych fachowców, a także markowy osprzęt gwarantują bezpieczeństwo instalacji.

Dlaczego to się opłaca?

obniżasz koszty prowadzonego biznesu – uzyskujesz dostęp do tańszego, czystego źródła energii

otrzymujesz zwrot z inwestycji w ciągu kilku lat

pozytywny Cash Flow możliwy już w pierwszych latach

zyskujesz wizerunek ekologicznego i innowacyjnego przedsiębiorstwa

dopasujemy model finansowania do Twoich możliwości i potrzeb

pomagamy w zdobyciu finansowania – w postaci zwrotnych i bezzwrotnych środków

Twoje przedsiębiorstwo staje się niezależne energetycznie

Zapisz się na bezpłatny audyt

Zeneris Projekty realizuje inwestycje w kilku obszarach

Dlaczego fotowoltaika?
Wysokie zużycie energii na potrzeby własne generuje potrzebę alternatywnego źródła energii. Dzięki programom rządowym rolnik ma prawo skorzystać z ulgi inwestycyjnej i obniżyć swój podatek rolny do zapłaty do wysokości 25% nakładów inwestycyjnych. W 2021 roku funkcjonuje także program Agroenergia, oferujący dofinansowanie w formie dotacji do 20% kosztów kwalifikowanych dla instalacji wytwarzających energię. Dodatkowo dla instalacji hybrydowych przewidziano dodatek w wysokości 10 tys. zł.

Co możemy dla Ciebie zrobić?
Możemy przygotować klasyczną instalację dachową na budynku mieszkalnym, budynkach gospodarczych, a także alternatywne technologie ogrzewania budynków z wykorzystaniem energii z PV. Na życzenie uwzględniamy domowe magazyny energii do wykorzystania na potrzeby urządzeń pracujących w gospodarstwie. Coraz popularniejsze staje się przeznaczanie gruntów, takich jak pastwiska, do częściowego zagospodarowania pod fotowoltaikę, nie tracąc przy tym miejsca do wypasania zwierząt. Rozwiązań jest wiele, podpowiemy które będą dla Ciebie najbardziej efektywne!

Czy warto zainwestować?
Duże farmy fotowoltaiczne w Polsce są realizowane w ramach systemu aukcyjnego. Zapewnienie stabilnych przychodów przez 15 lat w połączeniu ze znaczącym spadkiem cen za wyposażenie instalacji fotowoltaicznej powoduje, że są to interesujące projekty inwestycyjne. Jednocześnie inwestorzy ponoszą minimalne ryzyko w zakresie prognozowanych kosztów operacyjnych z uwagi na fakt, że w tej technologii OZE nie ma kosztów pozyskania surowca. Nie są to również instalacje wymagające kosztownego serwisowania. Z drugiej strony mamy pewną prognozowaną produkcję w ujęciu wieloletnim.

Co możemy dla Ciebie zrobić?
Posiadamy wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu projektów OZE i zawsze dobieramy indywidualnie rozwiązania do potrzeb i możliwości klienta oraz miejsca montażu. Kompleksowo obsługujemy proces całej inwestycji ? od niezbędnych dokumentów, uzgodnień, decyzji administracyjnych, poprzez przyłączenia do sieci energetycznej aż po wybudowanie i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej.

Co zyskują przedsiębiorcy?
Nowelizacja ustawy OZE umożliwiła przedsiębiorcom korzystanie z tzw. systemu opustów. Z rozwiązań prosumenckich mogą skorzystać instalacje do 50 kW. Nadwyżki energii, których firma nie zużywa w czasie rzeczywistym, zostają wykorzystane w innym czasie w ciągu roku. Podmioty gospodarcze zużywające dużo energii mogą realizować projekty o większych mocach, wykorzystując większość energii na własne potrzeby. W 2021 roku funkcjonuje także program Energia Plus, który pozwala na uzyskanie pożyczki w wysokości do 85% kosztów kwalifikowanych (do 3,9 mln zł) lub dotacji o wartości do 50% kosztów kwalifikowanych. Firma zyskuje wizerunek ekologicznej i nowoczesnej, a przedsiębiorca otrzymuje bezpieczeństwo energetyczne.

Co możemy dla Ciebie zrobić?
Na początek bezpłatnie opracujemy profil zużycia energii i przeprowadzimy dokładną analizę kosztów. Następnie zaplanujemy instalację fotowoltaiczną w optymalny sposób dostosowaną do potrzeb firmy. Pomożemy wybrać najkorzystniejsze finansowanie, aby maksymalnie obniżyć koszty realizacji inwestycji. Fachowy zespół sprawnie przeprowadzi montaż, wykorzystując sprzęt wysokiej jakości. Gwarantujemy opiekę i wsparcie na każdym etapie realizacji.

Czy fotowoltaika się opłaci?
Z uwagi na wzrastające koszty energii elektrycznej oraz wprowadzenie mechanizmu opłaty mocowej firmy przemysłowe (które wykorzystują duże zasoby energii w godzinach poboru opłaty) mogą dzięki inwestycjom PV znacząco obniżyć rachunki za prąd. Zyskują także bezpieczeństwo energetyczne oraz zyskują wizerunek ekologicznego i innowacyjnego przedsiębiorstwa.

Co możemy dla Ciebie zrobić?
Dla klientów przemysłowych opracowujemy profil zużycia energii i planujemy instalację fotowoltaiczną w optymalny sposób dostosowaną do potrzeb zakładu. Prowadzimy procedury uzyskania warunków przyłączeniowych i uzgadniamy z zakładem energetycznym parametry przebudowy systemu energetycznego zakładu. Optymalizujemy warunki umów przyłączeniowych dodatkowo zmniejszając opłaty za energię. Specjaliści w pracowni konstrukcyjnej weryfikują możliwości bezpiecznego montażu paneli fotowoltaicznych na dachach hal i innych budynków oraz opracowują sposoby montażu w przypadku konieczności zastosowania indywidualnych rozwiązań technicznych.

Pakiety ofertowe instalacji fotowoltaicznych

1. Wypełnij krótki formularz kontaktowy.

2. Nasz konsultant zadzwoni do Ciebie w ciągu 48 godzin.

3. Specjalista techniczny sporządzi audyt fotowoltaiczny Twojej firmy.

4. Przygotujemy dla Ciebie wycenę i projekt w oparciu o Twoje potrzeby i oczekiwania.

 

Zapisz się na bezpłatny audyt

 

Dzisiejsze regulacje prawne dotyczące realizacji inwestycji fotowoltaicznych pozwalają podzielić je na dwa rodzaje: do 50 kW i powyżej 50 kW. Realizacja projektu fotowoltaicznego przebiega w zależności od wielkości instalacji w kilku lub kilkunastu etapach.

Poniżej 50 kW

Poniżej 50 kW

Cena:

2 800  do 4 500 zł

Czas realizacji:

Do 6 tygodni

Żywotność instalacji:

Do 25 lat

Etapy realizacji:

 • Audyt  energetyczny
 • Inwentaryzacja obiektu
 • Koncepcja PV
 • Dokumentacja projektowa
 • Montaż instalacji
 • Dokumentacja powykonawcza
 • Zgłoszenie i uruchomienie  instalacji

 

Powyżej 50 kW

Powyżej 50 kW

Cena:

2 300  do 4 100 zł

Czas realizacji:

6 - 12 miesięcy

Żywotność instalacji:

Do 25 lat

Etapy realizacji:

 • Audyt  energetyczny
 • Inwentaryzacja obiektu
 • Koncepcja PV
 • Uzyskanie decyzji  środowiskowej
 • Warunki zabudowy
 • Warunki przyłączeniowe
 • Dokumentacja projektowa
 • Pozwolenie na budowę
 • Montaż instalacji
 • Zgłoszenie i uruchomienie instalacji

Nasi klienci

Skontaktuj się z naszym konsultantem

Nasi konsultanci wykonają bezpłatny audyt i doradzą optymalne rozwiązania systemu fotowoltaicznego do Twoich potrzeb.

Umów się

Kamil Kryszak Specjalista do spraw fotowoltaiki
Dział Sprzedaży
+48 695 925 002

Call Now Button