Oferta

Fotowoltaika - źródło czystej energii ze słońca

Instalacja fotowoltaiczna to nie tylko oszczędność i bezpieczeństwo energetyczne. W dłuższej perspektywie może generować dodatkowe przewagi konkurencyjne związane z ograniczeniem emisji oraz postawą firmy w kwestii ochrony środowiska.

Dlaczego warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną?

Zwrot z inwestycji w ciągu kilku lat

Wraz ze spadkiem kosztów technologii fotowoltaicznych oraz wzrostem kosztów energii elektrycznej skraca się okres zwrotu z inwestycji. W korzystnym układzie może to być 20% rocznie.

Obniżenie kosztów prowadzonego biznesu

W wielu branżach koszty zużycia energii stanowią kluczowy element kosztów, w innych zawsze jest istotny. Zrealizowany projekt fotowoltaiczny stanowi źródło istotnej przewagi konkurencyjnej.

Pozytywny Cash flow już w pierwszych latach

W przedsiębiorstwie obok zyskowności liczą się dodatnie przepływy finansowe. Przy minimalnym udziale własnym firmy pozytywny cash flow może być osiągnięty już w pierwszym roku.

Pomagamy zdobyć finansowanie projektu

Najlepszy projekt inwestycyjny pozostanie tylko projektem, jeśli nie uzyska finansowania. Pomagamy w dopasowaniu i uzyskaniu finansowania.

Zgłoś się!

Bezpłatnie przygotujemy audyt oraz wycenę instalacji.

Jeśli poszukujesz oszczędności, szybkiego zwrotu z inwestycji i chcesz korzystać z czystej energii – rozwiązaniem jest własna instalacja fotowoltaiczna. Zobacz poniżej, dlaczego
warto w nią zainwestować!

Zeneris Projekty realizuje inwestycje w kilku obszarach

Dlaczego to się opłaca?

obniżasz koszty prowadzonego biznesu – uzyskujesz dostęp do tańszego, czystego źródła energii

otrzymujesz zwrot z inwestycji w ciągu kilku lat

pozytywny Cash Flow możliwy już w pierwszych latach

zyskujesz wizerunek
ekologicznego
i innowacyjnego przedsiębiorstwa

dopasujemy model finansowania do Twoich możliwości i potrzeb

pomagamy w zdobyciu finansowania – w postaci zwrotnych i bezzwrotnych środków

Twoje przedsiębiorstwo staje się niezależne energetycznie

generujesz niższy ślad węglowy – nie narażasz się na opłaty emisyjne

FAQ

Zawsze się opłaca! Od momentu uruchomienia instalacji nastąpi znaczne obniżenie rachunków za prąd. Następnie systematycznie zwracają się środki finansowe poniesione na instalacje poprzez generowane oszczędności. Obecnie zwrot nakładów następuje w przeciągu 4 – 8 lat. Wraz z rozwojem technologii instalacji fotowoltaicznych poprawia się rachunek opłacalności inwestycji. Precyzyjny rachunek opłacalności projektu jest możliwy po przeprowadzeniu audytu energetycznego oraz jest zależny od lokalizacji instalacji. Zawsze wykonujemy taką dokumentację dla naszych klientów.

Nasz konsultant gromadzi informacje na temat potrzeb i oczekiwań klienta. Udziela też wsparcia w procesie finansowania inwestycji (dofinansowania rządowe, kredyt, leasing). Specjalista przygotowuje audyt fotowoltaiczny oraz analizę kosztów i oblicza realny czas zwrotu z inwestycji. Dział projektów przygotowuje projekt indywidualnie, uwzględniając potrzeby klienta i największą efektywność systemu. Profesjonalna ekipa przeprowadza montaż, a zespół serwisowy jest zawsze w gotowości.

Uproszczony rachunek wartości inwestycji oblicza się  w oparciu o koszt 1 kW elektrowni. Zawiera się on w przedziale pomiędzy 2.800 – 4.500 złotych za kW. Dokładną wycenę klient otrzymuje wraz z koncepcją.

Nie, stała bieżąca obsługa ogranicza się do monitorowania aplikacji zarządzającej pracą instalacji fotowoltaicznej. Dzięki temu nawet „skomplikowane” instalacje są bezobsługowe dla klienta.

Tak, jeśli istnieje możliwość podłączenia instalacji do sieci lub wykorzystania energii na własne potrzeby. Nasi specjaliści pomagają wybrać najbardziej odpowiednie miejsce pod instalację – dachową lub gruntową.

Tak, prawidłowy projekt i dobrze zamontowana instalacja przez doświadczonych fachowców, a także markowy osprzęt gwarantują bezpieczeństwo instalacji.

Podejmij działanie już dziś

1

Wypełnij krótki formularz kontaktowy

2

Nasz konsultant zadzwoni do Ciebie w ciągu 48 godzin.

3

Specjalista techniczny sporządzi audyt fotowoltaiczny Twojej firmy.

4

Przygotujemy dla Ciebie wycenę i projekt w oparciu o Twoje potrzeby i oczekiwania.

Pakiety ofertowe instalacji fotowoltaicznych

Dzisiejsze regulacje prawne dotyczące realizacji inwestycji fotowoltaicznych pozwalają podzielić je na dwa rodzaje: do 50 kW i powyżej 50 kW. Realizacja projektu fotowoltaicznego przebiega w zależności od wielkości instalacji w kilku lub kilkunastu etapach.

Poniżej

50 kW

Cena od 2 800

Realizacja do 6 tygodni

Żywotność do 25 lat

Audyt  energetyczny
Inwentaryzacja obiektu
Koncepcja PV
Dokumentacja projektowa
Montaż instalacji
Dokumentacja powykonawcza
Zgłoszenie i uruchomienie  instalacji

Powyżej

50 kW

Cena od 2 300

Realizacja do 6 – 12 miesięcy

Żywotność do 25 lat

Audyt energetyczny
Inwentaryzacja obiektu
Koncepcja PV
Uzyskanie decyzji  środowiskowej
Warunki zabudowy
Warunki przyłączeniowe
Dokumentacja projektowa
Pozwolenie na budowę
Montaż instalacji
Zgłoszenie i uruchomienie instalacji

Nasi partnerzy


Fotowoltaika

dla rolnictwa

Dlaczego fotowoltaika?

Wysokie zużycie energii na potrzeby własne generuje potrzebę alternatywnego źródła energii. Dzięki programom rządowym rolnik ma prawo skorzystać z ulgi inwestycyjnej i obniżyć swój podatek rolny do zapłaty do wysokości 25% nakładów inwestycyjnych. W 2021 roku funkcjonuje także program Agroenergia, oferujący dofinansowanie w formie dotacji do 20% kosztów kwalifikowanych dla instalacji wytwarzających energię. Dodatkowo dla instalacji hybrydowych przewidziano dodatek w wysokości 10 tys. zł.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Możemy przygotować klasyczną instalację dachową na budynku mieszkalnym, budynkach gospodarczych, a także alternatywne technologie ogrzewania budynków z wykorzystaniem energii z PV. Na życzenie uwzględniamy domowe magazyny energii do wykorzystania na potrzeby urządzeń pracujących w gospodarstwie. Coraz popularniejsze staje się przeznaczanie gruntów, takich jak pastwiska, do częściowego zagospodarowania pod fotowoltaikę, nie tracąc przy tym miejsca do wypasania zwierząt. Rozwiązań jest wiele, podpowiemy które będą dla Ciebie najbardziej efektywne!

Fotowoltaika

dla inwestora

Czy warto zainwestować?

Duże farmy fotowoltaiczne w Polsce są realizowane w ramach systemu aukcyjnego. Zapewnienie stabilnych przychodów przez 15 lat w połączeniu ze znaczącym spadkiem cen za wyposażenie instalacji fotowoltaicznej powoduje, że są to interesujące projekty inwestycyjne. Jednocześnie inwestorzy ponoszą minimalne ryzyko w zakresie prognozowanych kosztów operacyjnych z uwagi na fakt, że w tej technologii OZE nie ma kosztów pozyskania surowca. Nie są to również instalacje wymagające kosztownego serwisowania. Z drugiej strony mamy pewną prognozowaną produkcję w ujęciu wieloletnim.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu projektów OZE i zawsze dobieramy indywidualnie rozwiązania do potrzeb i możliwości klienta oraz miejsca montażu. Kompleksowo obsługujemy proces całej inwestycji ? od niezbędnych dokumentów, uzgodnień, decyzji administracyjnych, poprzez przyłączenia do sieci energetycznej aż po wybudowanie i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej.

Fotowoltaika

dla firm

Co zyskują przedsiębiorcy?

Nowelizacja ustawy OZE umożliwiła przedsiębiorcom korzystanie z tzw. systemu opustów. Z rozwiązań prosumenckich mogą skorzystać instalacje do 50 kW. Nadwyżki energii, których firma nie zużywa w czasie rzeczywistym, zostają wykorzystane w innym czasie w ciągu roku. Podmioty gospodarcze zużywające dużo energii mogą realizować projekty o większych mocach, wykorzystując większość energii na własne potrzeby. W 2021 roku funkcjonuje także program Energia Plus, który pozwala na uzyskanie pożyczki w wysokości do 85% kosztów kwalifikowanych (do 3,9 mln zł) lub dotacji o wartości do 50% kosztów kwalifikowanych. Firma zyskuje wizerunek ekologicznej i nowoczesnej, a przedsiębiorca otrzymuje bezpieczeństwo energetyczne.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Na początek bezpłatnie opracujemy profil zużycia energii i przeprowadzimy dokładną analizę kosztów. Następnie zaplanujemy instalację fotowoltaiczną w optymalny sposób dostosowaną do potrzeb firmy. Pomożemy wybrać najkorzystniejsze finansowanie, aby maksymalnie obniżyć koszty realizacji inwestycji. Fachowy zespół sprawnie przeprowadzi montaż, wykorzystując sprzęt wysokiej jakości. Gwarantujemy opiekę i wsparcie na każdym etapie realizacji.

Fotowoltaika

dla przemysłu

Czy fotowoltaika się opłaci?

Z uwagi na wzrastające koszty energii elektrycznej oraz wprowadzenie mechanizmu opłaty mocowej firmy przemysłowe (które wykorzystują duże zasoby energii w godzinach poboru opłaty) mogą dzięki inwestycjom PV znacząco obniżyć rachunki za prąd. Zyskują także bezpieczeństwo energetyczne oraz zyskują wizerunek ekologicznego i innowacyjnego przedsiębiorstwa.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Dla klientów przemysłowych opracowujemy profil zużycia energii i planujemy instalację fotowoltaiczną w optymalny sposób dostosowaną do potrzeb zakładu. Prowadzimy procedury uzyskania warunków przyłączeniowych i uzgadniamy z zakładem energetycznym parametry przebudowy systemu energetycznego zakładu. Optymalizujemy warunki umów przyłączeniowych dodatkowo zmniejszając opłaty za energię. Specjaliści w pracowni konstrukcyjnej weryfikują możliwości bezpiecznego montażu paneli fotowoltaicznych na dachach hal i innych budynków oraz opracowują sposoby montażu w przypadku konieczności zastosowania indywidualnych rozwiązań technicznych.