Oferta

Magazyny energii

Wykorzystaj nadmiary energii poprzez ich gromadzenie, a następnie oddanie do sieci w bardziej korzystnym czasie.

Korzyści z zastosowania magazynów energii

Zwiększają stopień wykorzystania OZE

Wykorzystując nadmiary energii poprzez ich gromadzenie, a następnie oddanie do sieci w bardziej korzystnym czasie możemy zapobiec wyłączaniu instalacji PV w szczytach produkcji i okresach braku poboru. Dopasowanie profili produkcji do zużycia ma też kluczowe znaczenie w przypadku poprawienia przepustowości sieci elektroenergetycznych.

Zmniejszenie mocy przyłączeniowej

Farma PV wielkości 1 MW pracuje z taką mocą tylko kilkadziesiąt godzin w ciągu roku. Przejmując nadwyżki mocy i oddając je np. w nocy możemy potrzebną moc przyłączeniową obniżyć nawet o połowę. Tak zrealizowany Cable-pooling pozwala na wykorzystanie mocy przyłączeniowej w 100 %, a przyłącze pracuje wtedy i w dzień i w nocy.

Kupuj tanio sprzedawaj drogo

To chyba dewiza każdego przedsiębiorcy. Odpowiednio dobrany magazyn pozwoli na sprzedawanie energii wtedy kiedy jest najdroższa i kupowanie jej gdy jest najtańsza. Jest to odpowiedź na wprowadzane zmiany taryf. Magazynowanie energii jest też świetnym rozwiązaniem dla tych którzy rozliczają się dwutaryfowo (szczyt i poza szczyt).

Korzystaj ze słońca

Większość gospodarstw domowych zużywa energię rano i wieczorem gdy domownicy wrócą z pracy lub szkoły. Niestety instalacje PV produkują energię w czasie gdy nikogo nie ma w domu. Ta rozbieżność w profilach zużycia i produkcji powoduje, że energię trzeba do sieci (taniej) oddać i z niej (drożej) pobrać co generuje dodatkowe koszty. Dobrze dobrany magazyn pozwala wykorzystać energię gdy jest ona potrzebna.

Zgłoś się!

Bezpłatnie przygotujemy audyt oraz wycenę magazynu odpowiedniego dla Ciebie.

Jeśli nie wiesz jaki magazyn będzie dla Ciebie odpowiedni, ale chciałbyś, żeby energia z Twojej instalacji się nie marnowała, zaufaj naszemu doświadczeniu. Dobierzemy magazyn dostosowany do Twojej instalacji i Twojego profilu zużycia energii.

Odwiedź nasz showroom

W naszej ofercie znajdziesz szeroką ofertę magazynów polskiego producenta – firmy Laser Tec.

Magazyn Energii FullSet 66kWh

Magazyn Energii FullSet 40kWh

Korzyści z posiadania magazynu energii

Ładowanie magazynu energii z fotowoltaiki jednocześnie zabezpieczając instalację przed zbyt niskim i zbyt wysokim napięciem w sieci energetycznej.

Jakość energii wytwarzanej przez falownik hybrydowy jest wolna od zniekształceń, napięcie jest równe znamionowemu i wolne od wahań.

Zapobieganie przerwom dostaw energii elektrycznej.

Możliwa kompensacja mocy biernej w całym cyklu dobowym.

Ładowanie magazynu w godzinach, gdy cena prądu jest niska.

Możliwość współpracy z agregatem prądotwórczym, istniejącą instalacją PV lub turbiną wiatrową.

Rozładowywanie magazynu w godzinach szczytu.

Wspomaganie ładowania samochodów elektrycznych.

Nasi partnerzy