Fotowoltaika ? jak bardzo się opłaca?

Co można zyskać, decydując się na wdrożenie w swojej firmie instalacji fotowoltaicznej? Okazuje się, że pieniądze są tylko częścią korzyści, które czekają na właścicieli proekologicznych przedsiębiorstw.

Energia elektryczna a koszty funkcjonowania firmy

Prowadzenie firmy wiąże się nieodłącznie z koniecznością ponoszenia mniejszych lub większych kosztów. Tym, co decyduje o sprawności zarządzania przedsiębiorstwem, jest umiejętność dokonywania oszczędności. Sumując drobne kwoty, które pozostają w kasie firmy, w skali całego roku można otrzymać naprawdę pokaźne sumy.

Jednym z obowiązkowych wydatków są opłaty za zużycie energii elektrycznej i wprowadzona opłata mocowa. O ile jednak w niektórych przypadkach stanowią one stosunkowo niewielką część kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, to w branżach związanych z produkcją ? mogą decydować wręcz o zyskowności całego modelu biznesowego.

I tu z pomocą właścicielom firm przychodzą technologie bazujące na wykorzystywaniu odnawialnych źródeł energii: fotowoltaika, hydroenergetyka czy wreszcie energetyka wiatrowa.

Fotowoltaika dla firm produkcyjnych: obniżenie kosztów

Wszystko, co może zredukować koszt produkcji lub usługi ? ma realny wpływ na wynik finansowy przedsiębiorstwa. Decydując się na inwestycję w instalacje fotowoltaiczne, skutecznie zmniejsza się wysokość opłat za energię, tym samym zyskując przewagę konkurencyjną. Co istotne, dzięki niezawodności technologii solarnej, wytwarzanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych może trwać nieprzerwanie przez wiele lat.

Fotowoltaika: zwrot z inwestycji

O niezależności energetycznej osiąganej dzięki wykorzystaniu źródeł energii odnawialnej pisaliśmy już tutaj, ale warto wspomnieć, że firmowa elektrownia fotowoltaiczna to doskonały sposób na uwolnienie się od ryzyka wzrostów cen za energię oraz od nieoczekiwanych przerw w jej dostawie. To pierwsze bezpośrednio wpływa na koszty produkcji w Twojej firmie. To drugie ? na płynność i stabilność jej funkcjonowania. Zdecydowanie jest, o co walczyć!

Powyższe czynniki można potraktować, jako standardowy zwrot z inwestycji. Warto zaznaczyć, że dzięki możliwości odliczenia kosztów budowy instalacji oraz uzyskaniu wysokich dotacji zewnętrznych na ten cel, ogniwa fotowoltaiczne zaledwie po kilku latach od ich uruchomienia zaczynają zarabiać na siebie.

W tych niepewnych czasach, kiedy banki bezskutecznie kuszą swoich klientów mikroskopijnym oprocentowaniem, fotowoltaika jest również doskonałym pomysłem na rozsądne ulokowanie wolnych środków. Czynność ta sprawia, że wartość firmy na rynku, a więc również jej atrakcyjność w oczach potencjalnych inwestorów, ulega zwiększeniu.

Fotowoltaika: nadmiar energii to zysk, nie strata

Opłacalność instalacji fotowoltaicznych jest widoczna w jeszcze jednym aspekcie. Mowa tu o możliwości magazynowania nadwyżek wytworzonej energii. Nadmiarowe kilowaty mogą być oddane do sieci i wykorzystane w innym terminie, bądź też ? sprzedane.

Firmy energetyczne pobierają, co prawda część przekazanej im energii (20-30 procent), jako swoistą ?opłatę? za możliwość jej zmagazynowania, co mimo wszystko i tak czyni tę operację bezsprzecznie zyskowną.

OZE: zysk wizerunkowy dla Twojej firmy

Czysta energia, dbałość o naturalne środowisko, zrównoważony rozwój, firma odpowiedzialna społecznie ? wszystkie te atrakcyjne dla Twoich klientów frazy możesz śmiało umieścić w swoich materiałach reklamowych. Warunek: musisz zainwestować w odnawialne źródła energii, na przykład w panele fotowoltaiczne. W czasach nadprodukcji dóbr konsumpcyjnych klienci coraz większą uwagę zwracają na aspekty etyczne funkcjonowania firm, do których można zaliczyć kwestie dbałości o planetę. Decydując się na instalację solarną, wpisujesz się w trend, który w najbliższych latach będzie coraz bardziej zyskiwał na znaczeniu.

Jak pomagamy zwiększyć dochodowość firm naszych klientów?

Fotowoltaika sprawia, że firmy zaczynają funkcjonować w nowy sposób. Dla jednych zmiana ta ma charakter marginalny, dla innych ? głęboki i systemowy. Swoją działalnością pomagamy przedsiębiorstwom w sposób wieloaspektowy:

1) Obniżamy koszty prowadzenia ich działalności

Dzięki fotowoltaice koszty, szczególnie w energochłonnych firmach produkcyjnych, ulegają znaczącej redukcji, co w istotny sposób wpływa na wytworzenie przewagi konkurencyjnej.

2) Wskazujemy najkorzystniejsze sposoby sfinansowania inwestycji

Zdajemy sobie sprawę z konieczności poniesienia przez firmy kosztów inwestycyjnych, które w niektórych przypadkach mogą być naprawdę spore. Dlatego też robimy wszystko, co w naszej mocy, by skutecznie pomóc im w zdobyciu finansowania.

3) Zapewniamy jakość podpartą imponującym doświadczeniem w branży

Kilkanaście lat doświadczenia w branży odnawialnych źródeł energii sprawia, że każda nasza realizacja odznacza się doskonałością projektu i najwyższą jakością wykonania. To istotne, kiedy w grę wchodzą inwestycje o znacznej wartości, które przynosić będą naszym klientom profity przez dziesięciolecia.

 4) Gwarantujemy kompleksowość usług

Inwestycje prowadzone z takim rozmachem wymagają zatrudnienia wysoko wykwalifikowanej ekipy specjalistów oraz zastosowania sprawdzonych i niezawodnych urządzeń.

Dzięki temu, że dysponujemy jednym i drugim, możemy oferować pełny zakres prac: od pomocy w sfinansowaniu, poprzez przygotowanie koncepcji, zdobycie wymaganych pozwoleń, aż po ostateczny montaż i podłączenie instalacji fotowoltaicznej.

Skontaktuj się z nami już dziś!

Zobacz inne artykuły od Zeneris Projekty

Przydomowa elektrownia wiatrowa

Przydomowa elektrownia wiatrowa

Przydomowe elektrownie wiatrowe są jednym z rozwiązań, które pozwalają na wykorzystanie energii wiatru do produkcji energii elektrycznej na własne potrzeby. Czasem okazują się lepszym wyborem niż fotowoltaika. Kiedy warto pochylić się nad tym rozwiązaniem?

Zobacz >
Program przeciwdziałania niedoborowi wody

Program przeciwdziałania niedoborowi wody

Rząd przyjął uchwałę dotyczącą rozwoju programu przeciwdziałania niedoborowi wody. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie krajowej retencji.

Zobacz >
Hybrydy wodorowo-elektryczne w nowych samochodach: technologia plus

Hybrydy wodorowo-elektryczne w nowych samochodach: technologia plus

Silniki wodorowe wchodzą na rynek. Jednak brak infrastruktury do tankowania powoduje poszukiwanie przez producentów możliwości połączenia silnika na wodór z silnikiem elektrycznym, aby umożliwić ładowanie bezpośrednio w domu przy użyciu energii słonecznej.

Zobacz >

Skontaktuj się z naszym konsultantem

Nasi konsultanci wykonają bezpłatny audyt i doradzą optymalne rozwiązania systemu fotowoltaicznego do Twoich potrzeb.

Umów się

Kamil Kryszak Specjalista do spraw fotowoltaiki
Dział Sprzedaży
+48 695 925 002

Call Now Button