Realizacje Zeneris Projekty

Zeneris Projekty to doświadczony i wiarygodny partner, który gwarantuje sukces każdego etapu inwestycji w instalację fotowoltaiczną i hydroenergetyczną.

Instalacja gruntowa Silopol Oporów

Projekt i realizacja gruntowej instalacji fotowoltaicznej

Silopol sp. z o.o. jest istotnym podmiotem w branży rolnej na terenie województwa mazowieckiego. Firma ma siedzibę główną w Płocku, a jej głównym profilem działalności jest obrót i długookresowe magazynowanie zbóż. Przedsiębiorstwo zajmuje się także produkcją rolną, produkcją wysokiej jakości mąki z wyselekcjonowanych zbóż oraz sprzedażą artykułów i maszyn do produkcji rolnej.

Magazyn skupu zbóż w Oporowie

W Oporowie znajduje się elewator o pojemności 4 000 ton należący do firmy Silopol. Mieści się tam również magazyn o powierzchni 2 000 m2. Strategia firmy opiera się na dalszym rozwoju, inwestowaniu w innowacje oraz pozyskiwaniu nowych partnerów biznesowych. Dlatego pojawiła się potrzeba zainwestowania środków finansowych w rozwój firmy i jednocześnie obniżanie kosztów energii elektrycznej, która przy dużej powierzchni magazynowej była dość wysoka.

Nasza propozycja dla firmy Silopol

Po wykonaniu audytu fotowoltaicznego oraz oględzin terenu inwestycji, zespół naszych projektantów przygotował propozycję instalacji gruntowej o mocy 24kW. Zakres naszych prac obejmował:

  • montaż gruntowej konstrukcji wsporczej,
  • montaż modułów fotowoltaicznych wraz z urządzeniami towarzyszącymi i okablowaniem,
  • montaż rozdzielnic,
  • ułożenie okablowania w wykopach na terenie działki inwestycyjnej,
  • instalację połączeń wyrównawczych,
  • instalacje ochronne przeciwporażeniowe i przeciwprzepięciowe.

 

Posadowiliśmy dwupodporową lekką konstrukcję stalową na gruncie, która nie wymaga fundamentowania. Została ona przygotowana do montażu modułów pod kątem 30 stopni i w kierunku południowym. Takie ustawienie było najbardziej optymalne, co wynikało z wykonanej analizy efektywności oraz inwentaryzacji terenu. Do montażu wykorzystano system Corab, który został wkopany na głębokość 1,1m. Dodatkowo wykorzystano trójfazowy inwerter Fronius. Dobrany system montażowy posiada certyfikat zapewniający spełnienie wszystkich wymagań zawartych w projekcie oraz dopuszczający do zastosowania w przedstawionych warunkach klimatycznych.

Instalacja o mocy 24kW będzie produkowała około 25 000 kWh energii rocznie.

Jesteśmy specjalistami w dziedzinie fotowoltaiki i hydroenergetyki. Pracujemy z firmami, samorządami oraz inwestorami. Zapisz się na konsultację i powiedz, co możemy dla Ciebie zrobić!

Dowiedz się więcej

Pozostałe realizacje Zeneris Projekty

Zbiornik Smardzów

Zbiornik Smardzów

Projekt obejmujący budowę zbiornika retencyjnego w gminie Siechnice.

Zobacz >
Potok Babica

Potok Babica

Projekt przebudowy potoku Babica

Zobacz >
SAR-POL

SAR-POL

Istalacja dachowa dla SAR-POL o mocy 22,5kWp

Zobacz >

Klienci i partnerzy Zeneris

Skontaktuj się z naszym konsultantem

Nasi konsultanci wykonają bezpłatny audyt i doradzą optymalne rozwiązania systemu fotowoltaicznego do Twoich potrzeb.

Umów się

Kamil Kryszak Specjalista do spraw fotowoltaiki
Dział Sprzedaży
+48 695 925 002

Call Now Button