Oszczędzaj z pompą ciepła

Pompy ciepła to urządzenia, które zyskują coraz większą popularność wśród właścicieli domów i budynków firmowych. Dzięki nim można zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie oraz zwiększyć komfort cieplny w pomieszczeniach. Dlaczego warto zainwestować w nie właśnie teraz?

źródło: unsplash.com

Czym jest pompa ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie, które pobiera energię cieplną z powietrza, ziemi lub wody i przekształca ją w ciepło, które jest wykorzystywane do ogrzewania budynków. Można powiedzieć, że działa na zasadzie odwróconej lodówki. Dzięki temu, że pobiera energię z otoczenia, jest to rozwiązanie ekologiczne i tanie w eksploatacji. Od razu nasuwa się pytanie – czy w Polskich warunkach pompa ciepła ma zastosowanie i będzie efektywna, mimo naszego umiarkowanego klimatu? Odpowiadamy – tak, będzie świetnym rozwiązaniem. Warto zauważyć, że pompa ciepła potrafi pobierać ciepło z otoczenia nawet podczas zimowych mrozów!

Oszczędności na rachunkach za ogrzewanie

Dane pokazują, że właściciele domów i budynków firmowych, którzy zdecydowali się na montaż pompy ciepła, mogą zaoszczędzić nawet do 60% na rachunkach za ogrzewanie w porównaniu do tradycyjnych metod ogrzewania. W przypadku budynków o dużej powierzchni, oszczędności mogą wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie. Dodatkowo warto tu wspomnieć, że pompa ciepła jako element większej inwestycji w fotowoltaikę i/lub magazyn energii może przynieść jeszcze większe zyski. Pisaliśmy o tym tutaj.

Wysoki komfort cieplny i ekologia

Pompy ciepła zapewniają wysoki komfort cieplny w pomieszczeniach. Dzięki temu, że ogrzewanie jest równomierne i bezpieczne, można uniknąć problemów związanych z przesuszeniem powietrza i występowaniem szkodliwych dla zdrowia substancji, takich jak tlenki węgla czy dwutlenek siarki. Dodatkowo pompa ciepła to także rozwiązanie ekologiczne, ponieważ nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery. Dzięki temu, że pobiera energię z otoczenia, jest też przyjazna dla środowiska i nie przyczynia się do degradacji klimatu.

Dofinansowania i ulgi podatkowe

Mamy w Polsce ciekawy pakiet dofinansowań i ulg dla osób, które decydują się na montaż pomp ciepła. Na pewno na uwagę zwraca program Mój Prąd 4.0 o którego najnowszej edycji przeczytasz tutaj. Dzięki temu, że koszty inwestycji są dość wysokie, takie wsparcie finansowe może być bardzo pomocne dla właścicieli domów i budynków użytkowych. Inwestor może także skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej w rocznym rozliczeniu.

Nie musisz znać się na systemach grzewczych, ani na dofinansowaniach. Mamy od tego specjalistów! Wystarczy, że zapiszesz się na bezpłatny audyt i konsultację, a my przygotujemy dla Ciebie analizę oraz wesprzemy Cię w procesie pozyskiwania dofinansowania.

Zapisz się na darmową konsultację

Zobacz inne artykuły od Zeneris Projekty

Program przeciwdziałania niedoborowi wody

Program przeciwdziałania niedoborowi wody

Rząd przyjął uchwałę dotyczącą rozwoju programu przeciwdziałania niedoborowi wody. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie krajowej retencji.

Zobacz >
Hybrydy wodorowo-elektryczne w nowych samochodach: technologia plus

Hybrydy wodorowo-elektryczne w nowych samochodach: technologia plus

Silniki wodorowe wchodzą na rynek. Jednak brak infrastruktury do tankowania powoduje poszukiwanie przez producentów możliwości połączenia silnika na wodór z silnikiem elektrycznym, aby umożliwić ładowanie bezpośrednio w domu przy użyciu energii słonecznej.

Zobacz >
Instalacje hybrydowe dla niższych rachunków

Instalacje hybrydowe dla niższych rachunków

Istnieje wiele strategii, które mogą pomóc obniżyć koszty ogrzewania, nawet w okresie zimowym. Instalacje hybrydowe stanowią bezpieczne i wydajne źródło ciepła i prądu, a jednocześnie pozwalają znacząco obniżyć koszty utrzymania budynku.

Zobacz >

Skontaktuj się z naszym konsultantem

Nasi konsultanci wykonają bezpłatny audyt i doradzą optymalne rozwiązania systemu fotowoltaicznego do Twoich potrzeb.

Umów się

Kamil Kryszak Specjalista do spraw fotowoltaiki
Dział Sprzedaży
+48 695 925 002

Call Now Button