Mój Prąd 4.0 – co możesz zyskać?

Mój Prąd od lat cieszy się sporą popularnością właścicieli domów. Kolejna odsłona programu 4.0 przyjęła za priorytet wdrażanie rozwiązań zwiększających produkcję energii z PV lub podnoszących autokonsumpcję wytworzonej energii.

Na co można dostać dotację?

Program wystartował 15.04.2022 i obejmuje dotacje na:

– mikroinstalacje fotowoltaiczne – od 2 do 10 kwh, dotyczy tylko nowych instalacji, nie dotyczy rozbudowy istniejącego systemu,

– urządzenia do magazynowania energii lub ciepła, w tym zasobniki ciepłej wody użytkowej, bufory ciepła do fotowoltaiki, pompy ciepła,

– systemy do zarządzania wytworzoną energią.

Warunki, które należy spełnić

Warunkiem koniecznym wzięcia udziału w programie jest podpisana umowa kompleksowa z dostawcą energii. Dodatkowo warto dodać, że osoby, które wcześniej skorzystały z programu Mój Prąd i zakupiły instalację PV, teraz także mogą wziąć udział w programie zakupując magazyn energii, magazyn ciepła, pompę ciepła czy system inteligentnego zarządzania energią. W takim przypadku jednak będą musieli zrezygnować z mechanizmu opustowego.

Natomiast w programie nie mogą wziąć udziału osoby, które:

– otrzymały wcześniej dofinansowanie, którego warunkiem był brak możliwości kolejnego finansowania instalacji,

– starają się na dofinansowanie do sprzętu nie mającego wpływu na autokonsumpcję energii czyli na przykład na zasobniki c.w.u. zasilane przez piec na paliwo stałe czy gaz. Warto także dodać, że dofinansowanie przysługuje na ukończoną instalację, która została uruchomiona po 1.04.2022 lub wcześniej, o ile właściciel przeszedł na net-billing. Dodatkowo obowiązkiem inwestora jest korzystanie z instalacji przez 5 lat od czasu otrzymania dotacji. Nie można w tym czasie zmieniać przeznaczenia budynku, demontować urządzeń ani odsprzedawać czy zastawiać zamontowanego sprzętu. Otrzymane środki można połączyć z ulgą termomodernizacyjną. Istotne jest, że środki na urządzenia typu magazyn energii zostaną wypłacone po zgłoszeniu mikroinstalacji do dofinansowania. Wszelkie szczegóły znajdziesz na stronie https://mojprad.gov.pl/.

Ile można otrzymać?

– na instalację PV do 4 000 zł

– na instalację PV z dodatkowym elementem do 5 000 zł

– na magazyn ciepła do 5 000 zł

– na magazyn energii do 7 000 zł

– na system inteligentnego zarządzania energią EMS lub HEMS do 3 000 zł

Etapy działania

  1. Zakup i montaż instalacji PV – urządzenia nie mogą być starsze niż 24 miesiące. Pamiętaj te o tym, aby faktury były wystawione na osobę, która podpisuje umowę kompleksową z operatorem. Montażu powinna podjąć się wykwalifikowana ekipa, dzięki czemu masz zagwarantowane bezpieczeństwo i bezawaryjną produkcję prądu.
  2. Zgłoszenie – po ukończeniu montażu należy instalację zgłosić do operatora energetycznego. Nasza firma wypełnia dla swoich klientów wszystkie wnioski i kompletuje je, aby proces zgłoszenia przebiegł bezproblemowo.
  3. Umowa – należy podpisać umowę kompleksową i zainstalować licznik dwukierunkowy. W tym także pomoże nasza grupa specjalistów.
  4. Przyłączenie do sieci.
  5. Złożenie wniosku Mój Prąd – po udanym przyłączeniu należy skompletować dokumenty i złożyć je we właściwym miejscu, aby otrzymać dotację na swoją instalację. Nasi specjaliści pomagają przejść przez ten proces i doradzają, o co wnioskować, aby otrzymać jak największą kwotę.

Nie musisz być specjalistą w dziedzinie dotacji do PV – pomożemy we wszystkich formalnościach. Wspieramy klienta na każdym etapie inwestycji, od pomysłu do realizacji i finansowania. Z nami możesz zamontować instalację PV, magazyn energii, pompę ciepła, a także system zarządzania energią. Tworzymy kompleksowe rozwiązania dopasowane do potrzeb klienta i maksymalizujące autokonsumpcję własnej energii.

Zgłoś się do nas!

Zapisz się na konsultację

Zobacz inne artykuły od Zeneris Projekty

Przydomowa elektrownia wiatrowa

Przydomowa elektrownia wiatrowa

Przydomowe elektrownie wiatrowe są jednym z rozwiązań, które pozwalają na wykorzystanie energii wiatru do produkcji energii elektrycznej na własne potrzeby. Czasem okazują się lepszym wyborem niż fotowoltaika. Kiedy warto pochylić się nad tym rozwiązaniem?

Zobacz >
Program przeciwdziałania niedoborowi wody

Program przeciwdziałania niedoborowi wody

Rząd przyjął uchwałę dotyczącą rozwoju programu przeciwdziałania niedoborowi wody. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie krajowej retencji.

Zobacz >
Hybrydy wodorowo-elektryczne w nowych samochodach: technologia plus

Hybrydy wodorowo-elektryczne w nowych samochodach: technologia plus

Silniki wodorowe wchodzą na rynek. Jednak brak infrastruktury do tankowania powoduje poszukiwanie przez producentów możliwości połączenia silnika na wodór z silnikiem elektrycznym, aby umożliwić ładowanie bezpośrednio w domu przy użyciu energii słonecznej.

Zobacz >

Skontaktuj się z naszym konsultantem

Nasi konsultanci wykonają bezpłatny audyt i doradzą optymalne rozwiązania systemu fotowoltaicznego do Twoich potrzeb.

Umów się

Kamil Kryszak Specjalista do spraw fotowoltaiki
Dział Sprzedaży
+48 695 925 002

Call Now Button