Realizacje

MK Cafe

Strauss Cafe Poland to największy producent i jeden z największych dystrybutorów kawy w Polsce.

Zakład produkcyjny w Tarnowie Podgórnym k. Poznania jest jednym z najnowocześniejszych tego typu w Europie. Może wyprodukować blisko 25 tyś. ton kawy rocznie, obecnie faktyczna produkcja wynosi średnio ok. 20 tyś ton rocznie – jedną trzecią całkowitego spożycia kawy w Polsce! Strauss Cafe Poland zatrudnia blisko 350 osób. Firma zajmuje czołową pozycję rynkową w segmentach cenowych, działa już od 1991 roku i nieustannie się rozwija. W portfolio znajdują się takie marki detaliczne jak: MK Cafe, Fort czy Pedro’s.

W przypadku tak dużego zakładu produkcyjnego i dystrybucyjnego zużywa się ogromne ilości energii. Niestabilność cen prądu na polskim rynku skłoniła osoby decyzyjne do poszukiwania alternatywnych źródeł energii. Firma postawiła na zieloną energię z fotowoltaiki, a Zeneris Projekty został projektantem i wykonawcą instalacji.

Co zrobiliśmy?

Przeprowadziliśmy audyt i zaczęliśmy poszukiwać najlepszego rozwiązania dla tego klienta. Ostatecznie wybraliśmy konstrukcję niemieckiego producenta K2 Systems D-Dome 6.1, która stanowi unikalne połączenie funkcjonalności i nowoczesnego minimalizmu.

Ze względu na możliwość zastosowania kotw Dome Fix Pro zgrzewanych do powierzchni dachu system ten znajduje zastosowanie również w projektach, których zapas nośności połaci nie pozwala na bezinwazyjny montaż balastowy.

Falownik Huawei HUAWEI SUN2000-36KTL jest mózgiem instalacji składającej się z 104 szt. modułów ASTRONERGY CHSM60M-HC-375(166) o łącznej mocy 39 kWp.

Kable solarne 6mm2 o podwyższonych właściwościach niepalnych prowadzone zawsze w korytach kablowych ocynkowanych ogniowo.