Aktualizacje

Puls Biznesu: “Zeneris Projekty Zaufany partner w zielonych inwestycjach dla przedsiębiorstw”

Zeneris Projekty SA został jednym z tegorocznych laureatów Gazel Biznesu!

O tym, co wyróżnia nas na rynku OZE w rozmowie z redakcją Pulsu Biznesu opowiada Prezes Zarządu, Mariusz Kostrzewa.

“PB: Zeneris Projekty SA od blisko dwóch dekad dostarcza innowacyjne rozwiązania dla polskich firm w zakresie odnawialnych źródeł energii i hydrotechniki. Z jakich usług mogą skorzystać polscy przedsiębiorcy chcący nawiązać współpracę z Zeneris?

Mariusz Kostrzewa: Nasza działalność koncentruje się na dwóch kluczowych obszarach. Pierwszym jest biuro projektowe, które świadczy usługi dla przedsiębiorstw w zakresie budownictwa wodnego, czyli hydrotechniki, oraz odnawialnych źródeł energii (OZE). Warto podkreślić, że w obszarze OZE nie ograniczamy się do projektowania farm fotowoltaicznych. Nasze kompetencje obejmują również skomplikowane układy, gdzie analizujemy konstrukcje dachów, opracowujemy autorskie rozwiązania montażowe, projektujemy układy z magazynami energii, pompami ciepła czy wiatrakami. Oferujemy rozwiązania technologiczne pozwalające na optymalizację efektów finansowych inwestycji. Zajmujemy się także obiektami użyteczności publicznej dla samorządów, projektując m.in. szkoły, przedszkola, biblioteki, parki miejskie, place zabaw czy ścieżki rowerowe. Tam, gdzie jest to możliwe i racjonalne, proponujemy zastosowanie rozwiązań OZE. Drugim obszarem naszej działalności jest wykonawstwo. Specjalizujemy się w budowie instalacji fotowoltaicznych dla przedsiębiorstw i inwestorów farm fotowoltaicznych oraz realizacji zabezpieczeń przeciwpowodziowych. Warto dodać, że od ubiegłego roku Zeneris posiada wyłączność na polską współpracę ze znanym czeskim producentem JaPJacina, dostarczającym mobilne zabezpieczenia przeciwpowodziowe dla samorządów, a także dla przemysłu i klientów indywidualnych. Oferujemy m.in. unikatową technologię zabezpieczenia parkingów podziemnych.
Ogólnie można powiedzieć, że oferujemy kompleksową usługę dla naszych klientów – od dobrania odpowiednich rozwiązań i projektu, po jego realizację. Trzecim obszarem są przygotowywane projekty z zakresu OZE, które Zeneris zamierza realizować wspólnie z swoimi partnerami biznesowymi. […]

Zapraszamy do lektury całości wywiadu na stronie Pulsu Biznesu.