Realizacje

Instalacja fotowoltaiczna 80,25 kWp w Rogoźnie

Firma Zeneris Projekty był generalnym wykonawcą inwestycji na zlecenie spółki Aquabellis. Zamówienie obejmowało budowę instalacji fotowoltaicznej wraz z niezbędną infrastrukturą, która będzie zaopatrywać w czystą energię stację uzdatniania wody w Rogoźnie. Instalacja o mocy 80,25 kWp została zrealizowana na terenie siedziby spółki przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Przedsięwzięcie było współfinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W projekcie wykorzystano moduły fotowoltaiczne Risen Energy RSM110-8-540 BMDG oraz dwa trójfazowe inwertery Huawei SUN2000-36KTL-M3 o mocy 36 kW każdy. Inwestycja była wyzwaniem także ze względu na konieczność koordynacji prac wielu wykonawców, którzy modernizowali cały obiekt i jego krytyczną infrastrukturę w tym samym czasie.

Firma Zeneris Projekty była odpowiedzialna za projektowanie instalacji, przeprowadzenie kompletnego etapu wykonawczego, zaprojektowanie i przebudowę układu pomiarowego oraz dostarczenie i montaż rozdzielnicy RPV. Zadbaliśmy także o reprezentowanie klienta przed OSD, dokonując wszelkich niezbędnych uzgodnień, w tym projektu telemechaniki. Jako generalny wykonawca, odpowiedzialny za terminowe i pozytywne zakończenie inwestycji, przeprowadziliśmy również niezbędne odbiory inwestycji przy współudziale przedstawicieli Enea Operator.

Nad całością inwestycji czuwał Państwowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.