Realizacje Zeneris Projekty

Zeneris Projekty to doświadczony i wiarygodny partner, który gwarantuje sukces każdego etapu inwestycji w instalację fotowoltaiczną i hydroenergetyczną.

Piekpol Biskupice – etap 1

Dlaczego instalacja opłaca się piekarniom?

Piekarnie i cukiernie to segment gospodarki, w którym zużywa się bardzo duże ilości prądu – od przetwórstwa zboża na mąkę, aż po wypiek finalny. Przeciętna piekarnia (z sektora małych i średnich firm) płaci około 3500 – 4500 zł za energię elektryczną miesięcznie (więcej o kosztach energii w różnych sektorach przeczytasz tutaj). Dodatkowo, jeśli firma korzysta z taryfy C11, która jest jednostrefowa, to rachunki mogą być jeszcze wyższe. W przypadku przedsiębiorstwa, które najwięcej energii zużywa wieczorami, nocą i nad ranem (jak właśnie piekarnie) warto zmienić taryfę na C12b, która jest dwustrefowa i najtańsza właśnie nocą.

Piekarnia Piekpol działa na wielkopolskim rynku nieprzerwanie od 1996 roku. Znana jest konsumentom jako sklepy firmowe „Pod strzechą”. w 2005 roku przedsiębiorstwo otrzymało nagrodę w konkursie konsumenckim jakości i usług „Najlepszy w Polsce” potwierdzające najwyższą jakość produktów oferowanych przez Piekpol. Od 2010 roku Piekpol posiada certyfikat uprawniający do produkcji słynnych Rogali Świętomarcińskich.

Piekpol na drodze do zrównoważonego rozwoju

Oprócz jakości produktów i usług, firma chce także inwestować w zrównoważony rozwój oraz generować oszczędności na wydatkach za energię elektryczną. Ceny mąki, głównego składnika używanego w piekarni, rosną z powodu energii elektrycznej właśnie. Piekarnia także potrzebuje dużo energii na użytek własny. Dlatego firma zdecydowała się na budowę instalacji fotowoltaicznej prosumenckiej o mocy 50kW. Projekt oraz wykonawstwo powierzono nam. Nasi specjaliści przeprowadzili audyt fotowoltaiczny oraz obliczyli moc instalacji potrzebną do uzyskania realnych oszczędności. Następnie projektanci oraz konstruktor uzyskali wszystkie wymagane pozwolenia i przygotowali pełną dokumentację projektową. Gotowa dokumentacja pozwoliła na prace ekipy montażowej, która przeprowadziła montaż instalacji, przyłączenie do sieci i uruchomienie.

Instalacja zaczęła generować oszczędności od początku jej użytkowania. Zaoszczędzone środki finansowe firma przeznaczała na dalszy rozwój biznesu. Wiele sklepów firmowych zostało zmodernizowanych i zyskało nowe życie. Właściciele dość szybko postanowili rozbudować instalację. Obecnie pracujemy nad etapem drugim, o mocy prawie 250kW, co oznacza, że całkowita moc instalacji po zakończeniu prac wyniesie 300kW. Aktualnie nasi specjaliści są na ścieżce proceduralnej do uzyskania warunków zabudowy. Dalsze kroki już wkrótce!

Skontaktuj się z naszym konsultantem

Nasi konsultanci wykonają bezpłatny audyt i doradzą optymalne rozwiązania systemu fotowoltaicznego do Twoich potrzeb.

Umów się

Jacek Golak Specjalista do spraw fotowoltaiki
– Dział Sprzedaży
+48 797 513 742

Call Now Button