Realizacje Zeneris Projekty

Zeneris Projekty to doświadczony i wiarygodny partner, który gwarantuje sukces każdego etapu inwestycji w instalację fotowoltaiczną i hydroenergetyczną.

Instalacja fotowoltaiczna dla gospodarstwa agroturystycznego

Instalacja dachowa na budynku gospodarczym o mocy 19,64 kW w wielkopolsce.

Gospodarstwo agroturystyczne w niewielkiej wielkopolskiej wsi zużywało dużo energii na potrzeby własne, a rosnąca cena prądu spowodowała potrzebę wprowadzenia alternatywnego źródła energii.

Pierwszy krok

Nasz specjalista odwiedził gospodarstwo, aby zaproponować najkorzystniejsze rozwiązanie. Budynek stajni konnej miał świetne położenie względem słońca oraz dużą powierzchnię dachu bez dodatkowych wykuszy, czy okien połaciowych. Dach pokryty jest dachówką ceramiczną i ma nachylenie 25 stopni, które jest bardzo korzystne dla fotowoltaiki. Brak zadrzewień to dodatkowy atut tej lokalizacji. Przygotowaliśmy wstępną koncepcję oraz audyt fotowoltaiczny – oczywiście bezpłatnie. Wyniki pokazały produkcję energii z paneli słonecznych na poziomie 21 000 kWh, co daje roczne oszczędności dla gospodarstwa na poziomie 9000 zł.

Kolejny krok

Nasi projektanci wykonali szczegółową analizę dachu i przygotowali projekt. Łączna moc instalacji to 19,64 kW. Zastosowano moduły Q.Cells Q.Peak Duo ML – G9 385, falownik Fronius Symo 17.5-3-M oraz system montażowy Corab D017. Są to produkty najwyższej jakości, renomowanych producentów w branży. Użyto łącznie 51 modułów. Rozdzielnica zlokalizowana jest w budynku gospodarczym.

Dla gospodarstwa oszczędność 9000 zł już w pierwszym roku użytkowania to ogromna korzyść. Rozbudowa stadniny koni lub nowa dodatkowa działalność, na którą potrzebne będą środki finansowe, będzie możliwa już po kilku latach korzystania z energii słonecznej. Dodatkowo właściciel może czuć się bezpieczny i niezależny energetycznie, ponieważ nie odczuje ewentualnych podwyżek cen prądu. Gospodarstwo zyskało także wizerunek ekologicznego, co jest bardzo doceniane przez klientów wybierających jego obiekt na wypoczynek.

Myślisz o własnej instalacji? Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić!

Dowiedz się więcej

Pozostałe realizacje Zeneris Projekty

Instalacja fotowoltaiczna dla gospodarstwa agroturystycznego

Instalacja fotowoltaiczna dla gospodarstwa agroturystycznego

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 20 kW dla budynku gospodarczego.

Zobacz >
Instalacja fotowoltaiczna w Dąbrowie

Instalacja fotowoltaiczna w Dąbrowie

Instalacja fotowoltaiczna dla domu jednorodzinnego o mocy 8,5 kW w Dąbrowie.

Zobacz >
Instalacja dachowa Tepro S.A.

Instalacja dachowa Tepro S.A.

Instalacja dachowa o mocy 50 kW na dachu zakładu techniki próżniowej Tepro S.A. w Koszalinie. W planie rozbudowa instalacji do mocy 500 kW.

Zobacz >

Klienci i partnerzy Zeneris

Skontaktuj się z naszym konsultantem

Nasi konsultanci wykonają bezpłatny audyt i doradzą optymalne rozwiązania systemu fotowoltaicznego do Twoich potrzeb.

Umów się

Jacek Golak Specjalista do spraw fotowoltaiki
– Dział Sprzedaży
+48 797 513 742

Call Now Button